Soft Launch Paladins Strike już niebawem!

paladins strike kiedy

Ciekawi Was na jakim etapie jest mobilny odpowiednik Paladins – Paladins Strike? Prezentujemy Wam wiadomość prosto od dyrektora naczelnego tej gry, znanego pod pseudonimem Lionheart. Zapraszamy do lektury!


Witam wszystkich. Dzisiaj chciałbym z wami pomówić o Soft Launch w Paladins Strike. Czemu robimy coś odmiennego od innych naszych gier? Kiedy będziecie mogli zagrać? Czy zaspoilerujemy wam jakiś niesamowity skin? Oczywiście. Proszę bardzo:


halloween Evie


Najpierw przejdźmy do tego jak Hi-Rez normalnie wydaje gry, na podstawie Paladins na platformie PC.  Przedstawiliśmy Światu Paladins pierwszy raz na Gamescom, nieco ponad 2 lata temu. Na miejcu można było wypróbować grę, nauczyliśmy się trochę dzięki opinią, które wtedy otrzymaliśmy. Później, Paladins wyszło do Internal Alpha (Gdzie pracownicy grali z domu), Closed Beta na Steamie i ostatecznie Open Beta, którą mamy teraz.  


Okres „Zamkniętej Bety” (Closed Beta) jest bardzo ważny, ponieważ pozwala nam ukończyć kilka celów: 

  1. Sprawdzenie, czy nasza technologia pozwala na obsługiwanie większej liczby odbiorców. 
  2. Upewnić się, że nasz projekt i systemy zapewniają dobre wyniki.  
  3. Gromadzenie opinii od graczy z wczesnym dostępem, przed podzieleniem się z resztą świata. 

Dla Paladins Stirke, nie możemy powtórzyć tego samego procesu, którego użyliśmy na PC z różnych powodów. Pierwsza kwestia, cały czas jesteśmy nowi w świecie gier mobilnych, tak więc uczestniczenie w konferencji skupiającej się na konsumentach, nie jest dla nas realną opcją. Nie wiem nawet czy istnieją takie konferencje dla gier mobilnych. Po drugie, nie jesteśmy w stanie stworzyć tradycyjnej Closed Bety (Dostęp dla wybranych) na Android oraz iOS, ponieważ potrzebne narzędzia nie są dostępne na obu platformach.  


Rozwiązaniem dla tego wyzwania jest Soft Launch. Ale co to znaczy? Soft Launch jest wtedy, gdy publikujemy grę na jednym albo większej ilości regionów, by upewnić się, że znajduje się w dobrym miejscu na całym świecie. 


Soft Launch zapewnia kilka ważnych korzyści, które warto wspomnieć. Na przykład, nie musicie się martwić kluczem, potrzebnym do aktywacji Bety. Kolejną korzyścią, jest to że możesz stworzyć konto w regionie Soft Launch i cieszyć się grą od razu, zamiast czekac na giveawaye czy próbowanie szczęścia w jakichś losowaniach. Jednak jest też kilka wad.  Godziny mogą być dla was dziwne, połączenie z serwerem może nie być optymalne oraz będziesz musiał radzić sobie z różnymi dziwactwami, które mogą się zdarzyć, jeżeli będziesz próbować grać w grę wydaną na całym świecie na obcym serwerze. 


Następnym krokiem po Soft Launch, zwykle jest wydanie gry na całym świecie. Dla nas oznacza to że gra będzie dostępna w większości krajów na całym świecie. W tym momencie, wszystkie ograniczenia znikają i możecie grać z swojego normalnego konta. Naszym celem jest wspierać łączenie kont Facebook i Hi-Rez, przed zakończeniem Soft Launch, więc każdy kto w tym uczestniczy, mógł przenieść swój progres po światowym wydaniu. 


Tak jak mówiliśmy, chcemy wystartować z Soft Launch w tym roku, a najlepiej jeszcze w tym miesiącu. Nie mogę nic obiecać, ponieważ dalej musimy uzupełnić certyfikaty i naprawić kilka problemów w obecnej wersji. Ale jestem optymistą i spędzę następny tydzień w Chinach z Dev Team, by pomogli nam w spełnieniu naszych celów. 


W trakcie Soft Launch, planujemy dodać wiele nowych postaci (pojawi się Drogoz!), masę świetnych skinów , ulepszyć obecne modele i kilka nowych systemów, jak także ciężko pracować by poprawić naszą wydajność. Będziemy też optymalizować naszą infrastrukturę sieci, by naprawić wiele błędów z którymi mieli problemy nasi beta testerzy, co aktualnie już trwa, ale potrzeba do tego trochę czasu. Po krótce, gra idzie tylko w lepszym kierunku! 


Jak zawsze zostawcie komentarze i pytania poniżej. Dzięki, widzimy się w następnym tygodniu. 

Lionheart 

News by GolDi @ PaladinsPoland.pl

GolDi

GolDi

Redaktor at Paladins Poland
Gra w Paladins od grudnia 2015. Jest typowym śmieszkiem, lubiącym dobrą muzykę. Napady furii na grę przynajmniej 10 razy w ciągu dnia. Można go spotkać prawie 24/7 na Discordzie.
GolDi

Latest posts by GolDi (see all)