HiRezChris o nadchodzących zmianach!

card unbound

Niedawno HiRezChris, executive producer Smite i (od niedawna) Paladins wypowiedział się na temat nadchodzących zmian. Złapcie się czegoś, bo będzie jazda!


Witam wszystkich, tu HiRezChris. Jestem nowym Executive Producer dla Paladins, a do niedawna byłem nim przy produkcji Smite. Mój pierwszy miesiąc w nowej załodze był, delikatnie mówiąc, pracowity! Chciałbym Was przekonać do kilku zmian, nad których wprowadzeniem pracujemy tak szybko, jak tylko się da, bazując oczywiście na ankietach i Waszych opiniach. Zacznę od systemu Cards Unbound, idąc przez tryb Battlegrounds i na naszych planach dotyczących Paladins skończywszy.


CARDS UNBOUND


Patrząc wyłącznie na metrykę, system wprowadzony w aktualizacji OB64 był właściwie sukcesem, jeśli chodzi o ogólne zaangażowanie graczy i „nawracanie” tych nowych, jednocześnie podnosząc nasze zyski.

Jednakże nie jesteśmy ślepi, pomimo, że ostatnie trolle w postaci spamu fanartami na Paladins Reddit miały sprawić, byśmy tak myśleli. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nowy system kart doprowadził do białej gorączki wielu naszych wiernych fanów i stał się powodem ciągłych sporów w społeczności Paladins (również wśród pracowników Hi-Rez). Wasze wołania były słyszane głośno i wyraźnie. 

Nasza ekipa będzie pracowała nad następnym cyklem aktualizacji, by usunąć system Cards Unbound z gry. Mamy zamiar podmienić go na nowy system kart, wobec którego żywimy głęboką nadzieję, że uda mu się zyskać przychylność społeczności – wliczając w to ponowne wprowadzenie do działania systemu budowania talii. Oprócz tego metody pozyskiwania nowych kart będą w znacznie mniejszym stopniu wymagały grindowania. Chcemy, by sercem systemu kart była przyjemność z dostosowywania czempionów pod nasze ulubione style gry. Pragniemy również ujednolicić gry rankingowe z klasyczną rozgrywką – użyć tego samego systemu dla obydwu stron.

Wciąż pracujemy nad detalami nowego systemu, lecz lekki zarys naszych przemyśleń jest następujący:

 • Legendarne Karty będą od teraz nazywane Talentami.
 • Talenty będą posiadały tylko jeden poziom.
 • Talenty będzie można odblokować poprzez zdobywanie XP i poziomów bohaterów (np. poziom 1,5,10,15).
 • Wszystkie karty dla postaci będą darmowe (żadnych cen czy przymusu grindowania)
 • Tworzenie talii powróci do pierwotnego systemu, gdy gracze dysponowali 15 punktami do rozdania na 5 kart, które wybiorą. Każda z kart będzie miała do wyboru pięć poziomów.
 • Talenty nie posiadają poziomów i nie będą wliczały się do talii.
 • Talenty i talie nadal będą możliwe do wyboru na początku rozgrywki, by można było dogodnie dostosować styl gry do danych przeciwników.
 • Nowe Talenty będą dodawane w miarę upływu czasu, by zapewnić jeszcze więcej możliwości.
 • Poziomy czempionów nie będą posiadały limitu, tak jak nie mają ich konta graczy.
 • Skrzynie z kartami zostaną usunięte z gry.
 • Szacujemy najlepsze opcje odnośnie rekompensaty zdobytych wcześniej przez graczy kart i wierzę, że podzielę się szczegółami już niedługo.

Zamierzamy rozpocząć testy nowego systemu kart na serwerach PTS, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Wasze uwagi oraz uczestnictwo w testach będzie istotne w kolejnych tygodniach. Mamy bzika na punkcie zaprojektowania i dostarczenia Wam najbardziej pewnej produkcji w następnej aktualizacji.


BATTLEGROUNDS


Dziękujemy wszystkim serdecznie za pomoc w testowaniu trybu Battlegrounds przez ostatnich kilka tygodni – najpierw na serwerach testowych, a później w wersji alpha, dostępnej z poziomu głównej gry.

Praca, jaką wykonała nasza załoga przy tym trybie gry, w tak krótkim okresie czasu, jest niesamowita! Wpierw chcę pogratulować naszym pracownikom, którzy zebrali się przy tym i wzięli w objęcia tę nową możliwość czerpania przyjemności z grania w Paladins, mając na barkach niemożliwie naglące terminy.

Po zapoznaniu się z efektami naszych testów, zdecydowaliśmy wprowadzić kilka sporych zmian odnośnie Battlegrounds:

 • Zamierzamy usunąć wersję alfa z głównego poziomu gry.
 • W ciągu następnych tygodniu wprowadzimy parę „agresywnych” zmian, bazujących na testach wewnętrznych. Mamy nadzieję, że tryb ten będzie wtedy przyjemniejszy w czasie rozgrywki. Nadaliśmy tej operacji w studiu nazwę „YOLO”. Myślę, że to słowo oddaje wszystko, czego możecie się spodziewać.
 • Gdy ponownie udostępnimy ten tryb, będzie on odseparowany od głównej gry i nosił inną nazwę. Będzie posiadał obecną mapę z kilkoma elementami Paladins, lecz przemianowany zostanie na zupełnie nową grę! Będzie się opierała na modelu Free To Play, z mikropłatnościami (jak w Paladins i Smite).
 • Planujemy rozpocząć publiczne testy wczesnej wersji alfa tejże gry w ciągu kilku tygodni.

Dlaczego tak, a nie inaczej?

W skrócie – uważamy, że aspekty sprawiające, że Paladins Battleground jest niesamowity, kłócą się z główną wersją gry, którą wszyscy pokochali. Jesteśmy na etapie, w którym obie strony potrzebują zupełnie innych zmian, by się rozwijać. Według nas, dwie ekipy pracujące nad dwoma różnymi produkcjami przyniosą lepsze rezultaty. Nie chcemy też, by gracze byli zdezorientowani. Chcemy, by Paladins było cholernie dobrym hero shooterem. Tego samego pragniemy dla naszej wersji Battle Royale.


PRZYSZŁOŚĆ GRY


Jeśli przegapiliście ostatni pokaz patch notes, w którym się przedstawiłem, pozwólcie mi powtórzyć nasze cele wobec Paladins na bieżący rok:

 • Słuchanie Waszych obaw i bycie grubymi nićmi szyci w zapobieganiu im.
 • Wypuszczanie aktualizacji wysokiej jakości.
 • Gwarancja, że będziemy słuchać jednakowo użytkowników zarówno PC, jak i konsol.
 • Ulepszenie szaty graficznej gry.
 • Dodanie wciągających eventów, tak jak ma to miejsce w Smite od lat.
 • Dążenie do ulepszenia i pozycjonowania Paladins na hero shootera światowej klasy.
 • Nie tracenie skupienia na tym, co czyni tę grę tak wspaniałą.  

Poczyniliśmy ogromne zmiany w przypadku Smite w ciągu ostatnich lat, gdy należałem do jego załogi i stosowaliśmy się do powyższych kroków. Liczę na to, że uda nam się zrobić to samo w przypadku Paladins.

Chcemy, by Paladins było niezapomnianym doświadczeniem dla każdego gracza, dlatego dziękujemy Wam za to, że trzymacie się nas i niezachwianie zachwycacie się tą grą!

Ah, zanim zapomnę. Naprawdę wciągnęliśmy się w zamieszczane przez Was fanarty na Paladins Reddit. Zainspirowały nas i zamierzamy wybrać kilka, zrobić głosowanie, a zwycięskie prace wprowadzić do gry w formie sprejów, ponieważ mamy naprawdę zdolnych ludzi wśród naszych graczy!

Możecie śledzić mnie na Twitterze:  @HiRezChris


Uff, dotarliśmy do końca! Jeśli właśnie to czytacie, to znaczy, że jesteście naprawdę wytrwałymi i zapalonymi graczami Paladins! Co myślicie o planowanych zmianach? Dajcie znać w komentarzach i spodziewajcie się streama z omówieniem zmian już dzisiaj na oficjalnym kanale Paladins!

News by Preyas | Paladins Poland


Autor miniaturki: BlueeydCasval

Preyas

Preyas

Właściciel at Paladins Poland
Niewyżyty humanista i pasjonat kawy oraz książek fantasy. Maniak uniwersum Wiedźmina i twórczości Leigh Bardugo. Założyciel i współwłaściciel portalu Paladins Poland. Zgryźliwy, niekiedy wredny i wulgarny, lecz oddany i pomocny.
Preyas

Latest posts by Preyas (see all)

 • Seledynowy Paladyn

  Fenomenalnie, że Chris jest w załodze, Pan Dobra Zmiana 😀

 • Rakoczy Daniel’s

  Mam tylko nadzieję że zrekompensują jakoś wydanego golda na skrzynię czempiona. Bo podejrzewam że każdy ma chempa na którego wydawał golda.

  • Lukash

   Gdzieś słyszałem, że mają oddawać golda za skrzynie, karty itp., ale może dzisiaj na streamie powiedzą coś więcej na ten temat